Kudy k nám

Cesta autem

Adresa je Hlavice 15, 463 48  Hlavice.

GPS souřadnice, které Vás zavedou přímo na prostorné parkoviště: 50°37’57.0″N 14°55’52.6″E

Od Prahy, Mladé Boleslavi je nejlepší cesta přes Mnichovo Hradiště (sjezd z dálnice č. 57) a pak Klášter Hradiště nad Jizerou a Jivinu. Pozor dejte na uzavírku mostu na silnici č. 268 (směr Mimoň). Momentálně je třeba jet přes centrum města Mnichovo Hradiště a ulici Klášterskou na Klášter Hradiště nad Jizerou.  Pak pokračujte na Jivinu, Neveklovice, Strážiště, Kozmice a Vápno až k odbočce do Hlavice.

Navigace většinou vedou přes Mohelnici nad Jizerou. Té se raději vyhněte, za Mohelnicí jsou od dubna 2024 uzavírky jak ve směru na Jivinu, tak na druhé možné cestě mezi Podhorou a Rostkovem.

Od Liberce, Jablonce nad Nisou po silnici R35, odbočit na Český Dub.

Od České Lípy, Mimoně po silnici č. 278 okolo Stráže pod Ralskem, přes Hamr na Jezeře a Osečnou. V Osečné na náměstí zabočit směr Zábrdí, projet údolí k bývalé hospodě Na Pince, pak doleva po značení na Hlavici.

Hromadnou dopravou

Hlavice je nově zařazena do Pražské integrované dopravy, pásmo 11.

přes Mnichovo Hradiště
Vlakem či autobusem dojeďte do Mnichova Hradiště a dále místním autobusem z Mnichova Hradiště (z vlakového nádraží či z autobusové zastávky na náměstí před městským úřadem) směr Cetenov, Hrubý Lesnov, až do Hlavice (zastávka „křižovatka“ či „ves“).

přes Liberec, Český Dub
V Liberci nastoupíte do autobusu, který Vás doveze do Českého Dubu. Dále budete pokračovat místním autobusem Český Dub – Vápno až do zastávky Hlavice „křižovatka“ či „ves“.

Od odbočky z hlavní silnice (zastávky autobusu) projdete téměř celou obcí stále z kopce. Od místa, kde začne silnice stoupat, vás první asfaltová odbočka doprava dovede přímo k centru (30 m).

Dům Jógy v Hlavici snadno poznáte: Jsou to čtyři bíle omítnuté budovy se žlutým rámováním okolo oken a na rozích. Hlavní budova má balkón nad vchodem, naproti je budova čajovny s dřevěnou pavlačí a další dva domy jsou – budova s velkým sálem (prosklené dveře směrem k parkovišti) a obytný dům majitelů (se zimní zahradou).

Rozpis ubytování najdete na vstupních dveřích do hlavní budovy (pod balkónem).

Další možností je nasednout v Mnichově Hradišti na autobus směr Český Dub a vystoupit na zastávce „Všelibice – Vrtky“ (odtud cca 3 km pěšky po modré značce do Hlavice).

Procházka je to krásná, záleží ale počasí nebo na velikosti vašich zavazadel :-).