Pravidelná cvičení jógy

Pravidelná cvičení Spirální jógy s Kamilou

Do odvolání probíhají všechny kurzy formou online lekcí (kromě hlavického cvičení).

Pondělí: 17.00 – 18.30
Úterý: 18.00 – 19.30
Středa: 18.00 – 19.30
 
Na online lekce se mohou nově přihlásit i přespolní jogíni, lze se účástnit i jednotlivých lekcí (180 Kč za lekci 90 minut).
Jakmile to situace dovolí, tak se přesuneme do tělocvičen (v Liberci, Mnichově Hradišti, Mladé Boleslavi a obnoví se i úterní cvičení v Hlavici), a přespolní pak budou moci pokračovat v on-line lekcích každou středu od 16.30.
Pro online lekce využíváme platformu ZOOM.
 

Co je Spirální jóga?

Tradiční techniky jógy školy B. K. S. Iyengara obohacené o moderní poznatky trojrozměrného spirálního pohybu a principy myofasciálních (svalovovazivových) řetězců a energetických linií v souladu s funkční anatomií lidského těla (kineziologie).

Většina z nás chce nebo potřebuje změnit svůj život k lepšímu, ať už chceme zlepšit zdravotní stav, zvýšit tělesnou nebo duševní kondici, odbourat stres a napětí, nebo se přiblížit pocitu rovnováhy, spokojenosti a štěstí. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je pravidelné cvičení Spirální jógy.

Cvičení Spirální jógy je zaměřeno na správné provedení pozic a pohybů. Díky jógovým pomůckám a pečlivému navádění je přizpůsobené individuálním možnostem a zdravotnímu stavu, aby bylo pro každého přínosem pro zdraví, vitalitu a zklidnění mysli, přinášelo radost ze zdravého pohybu, pohodu a harmonii. Kombinuje starou moudrost východu s našimi moderními poznatky z fyzioterapie a kineziologie pohybu.

Využíváme pestrou škálu jógových poloh, terapeutických cvičení pro správné držení těla a správné dýchání i jednoduché relaxační, koncentrační a meditační techniky.

Pravidelné lekce Spirální jógy pořádáme v Liberci, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, i u nás v Domě Jógy v Hlavici. Můžete s námi pravidelně cvičit jógu jednou týdně, věnovat 90 minut sami sobě – protáhnout se, posílit a zároveň uvolnit a zregenerovat svoje síly.

Jóga v Mnichově Hradišti

Proč cvičit Spirální jógu?

Pravidelné cvičení Spirální jógy se doporučuje všem, kdo potřebují ozdravit a zregenerovat své fyzické a duševní síly, kompenzovat sedavý způsob života nebo jako prevence mnohých zdravotních obtíží. Je vhodné i jako doplněk a kompenzace sportu.

Cvičení Spirální jógy

  • Celkově posiluje
  • Zvyšuje ohebnost
  • Zlepšuje fyzickou i psychickou kondici
  • Podporuje správné držení těla a správné dýchání
  • Má velmi dobré výsledky u psychosomatických onemocnění
  • Působí preventivně a pomáhá při mnohých pohybových a interních onemocněních, jako jsou bolesti zad, potíže s páteří a klouby, migrény, dýchací a oběhová onemocnění atd.

Kdo cvičení vede?

Naše lekce jógy vede certifikovaná učitelka jógy a jógové terapie Mgr. Kamila Neumannová. Má téměř třicetiletou praxi, více než 15 let studovala Iyengar jógu. Kromě několika stupňů učitelského studia absolvovala i dva studijní pobyty této školy jógy v Indii. Iyengar jógu později začala kombinovat se znalostmi různých typů pohybových terapií, zvláště Spiraldynamik®, absolvovala mnoho kurzů Spirální dynamiky do úrovně Intermediate (2006 – 2018) a také tříletou školu Jógové terapie na FTVS UK (2014 – 2017). Od roku 2008 vyučuje spolu s MUDr. Marcelou Mikešovou a PhDr. Jitkou Malou učitele jógy v programu „Jóga v širších souvislostech“, zaměřeném na zdravotní aspekty jógy a jógovou terapii.

Její styl výuky není zacílen jen na posturální jógu a jógovou terapii fyzického těla, ale i na prohloubení uvědomění, pozornosti a zklidnění mysli. Do výuky stále více zapojuje zkušenosti a znalosti jógové filozofie a různých meditačních směrů, zejména buddhismu.

Namaste

Cvičení Spirální jógy je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií bez rozdílu zdatnosti (nikdy není pozdě začít s jógou :-)) a pro děti od 13 či 14 let. Cvičit mohou i nastávající maminky a ženy po porodu s mírným upravením cvičebního programu. U mnohých psychiatrických onemocnění naopak jóga není vhodná (vhodnost cvičení konzultujte se svým ošetřujícím lékařem).

Lektorka Kamila ke každému přistupuje cíleně, laskavě a pečlivě, snaží se zohledňovat individuální potřeby, možnosti a zdravotní stav každého cvičícího.

Informace a přihlášky:
Tel. 778 083 901, 776 839 021, mail: info@joga-hlavice.cz.
Jógové kurzy probíhají přibližně 4 měsíce, 90minutová lekce jógy se koná 1x týdně (celkem 15 lekcí). Cvičební sály jsou zpravidla vybavené našimi jógovými pomůckami.

Cena kurzovného za 2. pololetí 2020/2021 (únor – květen 2021) činí 2 000 Kč.

Číslo účtu pro platbu: 1259345002/5500

Při platbách uvádějte do poznámky své jméno a ve zkratce město, kde probíhá vaše lekce (LBC, MH nebo MB), jako variabilní symbol uveďte den začátku kurzu: Liberec: 15022021, Mnichovo Hradiště: 16022021, Mladá Boleslav: 17022021.

Když je v kurzu volné místo, umožňujeme novým zájemcům vyzkoušet 1 lekci jógy za zvýhodněnou cenu 130 Kč. Pokud se rozhodnete pokračovat, doplatíte jen zbývající část kurzovného.

Registrace a informace o volných místech na e-mailu: info@joga-hlavice.cz.