Skupinové a individuální lekce Spirální jógy

Pravidelná cvičení (skupinové lekce) Spirální jógy s Kamilou Neumannovou:

Kurzy 1. pololetí 2023/24 končí v lednu 2024.

Nové kurzy 2. pololetí 2023/24  začínají v týdnu od 12.února 2024.

Přehled cvičení:

LIBEREC – Pondělí: 18:00- 19:30 – od 12.2. 2024
HLAVICE – Úterý: 16.15 – 17.45 – zde není cvičení formou kurzu, možno navštěvovat jednotlivé lekce v ceně 150Kč
MNICHOVO HRADIŠTĚ – Úterý: 18.30 – 20.00 – od 13.2. 2024

On-line kurzStředa: 18.00 – 19.30 – od 14.2. 2024
 

Cena kurzovného za 2. pololetí 2023/2024 (únor- červen 2024) činí 2 500 Kč.
Číslo účtu pro platbu: 1259345002/5500

Při platbách uvádějte do poznámky své jméno a ve zkratce město, kde probíhá vaše lekce (LBC nebo MH), nebo Online u online kurzu. Jako variabilní symbol uveďte den začátku kurzu: Liberec: 12022024, Mnichovo Hradiště: 13022024  Online: 14022024

Poplatek za 2. pololetí uhraďte nejpozději do 20. ledna 2024, po tomto datu budou volná místa nabídnuta novým zájemcům.

Noví zájemci si mohou vyzkoušet 1 lekci za cenu 180 Kč. Pokud se rozhodnete pokračovat, doplatíte jen zbývající část kurzovného.

Informace a přihlášky:
Tel. 778 083 901, 776 839 021, mail: info@joga-hlavice.cz.
Jógové kurzy probíhají přibližně 4 měsíce, 90minutová lekce jógy se koná 1x týdně (celkem 15 lekcí). Cvičební sály jsou vybavené našimi jógovými pomůckami.

V Hlavici není cvičení formou kurzu, lze navštěvovat jednotlivé lekce v ceně 150Kč.

Registrace a informace o volných místech na e-mailu: info@joga-hlavice.cz nebo tel. 778 083 901.

 

Individuální lekce a jógová terapie Spirální jógou s Kamilou Neumannovou:

Po předchozí domluvě se můžeme sejít přímo v Hlavici nebo v Liberci ve studiu Siddha Yoga, kde mám rezervované pondělky odpoledne.
Sestavíme lekci přímo dle vašich momentálních potřeb nebo se podíváme na vaše případné zdravotní potíže.

 

Pravidelná cvičení Spirální jógy s Kristýnou Neumannovou:

Každé pondělí 17:45 – 19:00 v Praze ve Vršovicích (Studio Krymská)

Jóga je vhodná i pro začátečníky, každý je vítán 🙂

Přihlašovat se je možná na jednotlivé lekce nebo si za zvýhodněnou cenu předplatit více lekcí.
Rezervace zde.

 

Co je Spirální jóga?

Tradiční techniky jógy školy B. K. S. Iyengara obohacené o moderní poznatky trojrozměrného spirálního pohybu a principy myofasciálních (svalovovazivových) řetězců a energetických linií v souladu s funkční anatomií lidského těla (kineziologie).

Většina z nás chce nebo potřebuje změnit svůj život k lepšímu, ať už chceme zlepšit zdravotní stav, zvýšit tělesnou nebo duševní kondici, odbourat stres a napětí, nebo se přiblížit pocitu rovnováhy, spokojenosti a štěstí. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je pravidelné cvičení Spirální jógy.

Cvičení Spirální jógy je zaměřeno na správné provedení pozic a pohybů. Díky jógovým pomůckám a pečlivému navádění je přizpůsobené individuálním možnostem a zdravotnímu stavu, aby bylo pro každého přínosem pro zdraví, vitalitu a zklidnění mysli, přinášelo radost ze zdravého pohybu, pohodu a harmonii. Kombinuje starou moudrost východu s našimi moderními poznatky z fyzioterapie a kineziologie pohybu.

Využíváme pestrou škálu jógových poloh, terapeutických cvičení pro správné držení těla a správné dýchání i jednoduché relaxační, koncentrační a meditační techniky.

Pravidelné lekce Spirální jógy pořádáme v Liberci, Mnichově Hradišti, v Praze (jóga pro mladé), i u nás v Domě Jógy v Hlavici. Můžete s námi pravidelně cvičit jógu jednou týdně, věnovat 90 minut sami sobě – protáhnout se, posílit a zároveň uvolnit a zregenerovat svoje síly.

Jóga v Mnichově Hradišti

Proč cvičit Spirální jógu?

Pravidelné cvičení Spirální jógy se doporučuje všem, kdo potřebují ozdravit a zregenerovat své fyzické a duševní síly, kompenzovat sedavý způsob života nebo jako prevence mnohých zdravotních obtíží. Je vhodné i jako doplněk a kompenzace sportu.

Cvičení Spirální jógy

  • Celkově posiluje
  • Zvyšuje ohebnost
  • Zlepšuje fyzickou i psychickou kondici
  • Podporuje správné držení těla a správné dýchání
  • Má velmi dobré výsledky u psychosomatických onemocnění
  • Působí preventivně a pomáhá při mnohých pohybových a interních onemocněních, jako jsou bolesti zad, potíže s páteří a klouby, migrény, dýchací a oběhová onemocnění atd.


Kdo cvičení vede?

Mgr. Kamila Neumannová

Naše lekce jógy vede certifikovaná učitelka jógy a jógové terapie Mgr. Kamila Neumannová. Má již třicetiletou praxi s výukou jógy, více než 15 let studovala Iyengar jógu. Kromě několika stupňů učitelského studia absolvovala i dva studijní pobyty této školy jógy v Indii. Iyengar jógu později začala kombinovat se znalostmi různých typů pohybových terapií, zvláště Spiraldynamik®, absolvovala mnoho kurzů Spirální dynamiky do úrovně Intermediate (2006 – 2018) a také tříletou školu Jógové terapie na FTVS UK (2014 – 2017). Od roku 2008 vyučuje spolu s MUDr. Marcelou Mikešovou a PhDr. Jitkou Malou učitele jógy v programu „Jóga v širších souvislostech“, zaměřeném na zdravotní aspekty jógy a jógovou terapii.

Její styl výuky není zacílen jen na posturální jógu a jógovou terapii fyzického těla, ale i na prohloubení uvědomění, pozornosti a zklidnění mysli. Do výuky stále více zapojuje zkušenosti a znalosti jógové filozofie a různých meditačních směrů, zejména buddhismu.

Namaste

Cvičení Spirální jógy je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií bez rozdílu zdatnosti (nikdy není pozdě začít s jógou :-)) a pro děti od 13 či 14 let. Cvičit mohou i nastávající maminky a ženy po porodu s mírným upravením cvičebního programu. U mnohých psychiatrických onemocnění naopak jóga není vhodná (vhodnost cvičení konzultujte se svým ošetřujícím lékařem).

Lektorka Kamila ke každému přistupuje cíleně, laskavě a pečlivě, snaží se zohledňovat individuální potřeby, možnosti a zdravotní stav každého cvičícího.

Mgr. Kristýna Neumannová (jóga v Praze)

O jógu se zajímám už od malička. Vyrůstala jsem v Domě Jógy v Hlavici a se svojí maminkou jsem jógu cvičila od dětských let. Často jsem pobývala v jógovém sále, když u nás probíhaly různé jógové kurzy, toto prostředí mne lákalo a zajímalo už jako malou holčičku. Pravidelně jsem se józe začala věnovat ve svých 11 letech, kdy jsem začala navštěvovat máminy kurzy. S mámou jsme si často společně cvičily i doma. Od roku 2015 vedu jógu pro náctileté na pobytových akcích v Hlavici. Během studia na gymnáziu jsem vedla pravidelný kurz pro náctileté v Liberci. Následně jsem absolvovala kurz „Jóga v širších souvislostech“ a získala kvalifikaci Instruktor jógy v roce 2019. Nyní žiji v Praze. Ve svém volném čase ráda navštěvuji jógové semináře různých lektorů a snažím se dále vzdělávat a čerpat inspiraci. V posledních letech společně s mamkou tlumočíme kurz Evy Hager Forstenlechner Spiraldynamik ® a jóga/ Medical Yoga. Tento přístup mě stále více zajímá a mou jógovou praxi více a více obohacuje a prohlubuje.

Při cvičení se zaměřuji na správné provedení poloh pro jejich hlubší a intenzivnější účinek a také, aby neubližovaly. Cvičím mírně dynamičtěji, hodiny jsou pestré, ásany propojené pohybem s kratšími výdržemi, hlavně, aby nás to bavilo :).