Pronájem objektu

Dům Jógy v Hlavici

využívají zejména skupiny se zájmem o alternativní životní styl, různé duchovní směry nebo jógoví cvičitelé. Je ovšem vhodný i pro individuální a rodinnou rekreaci. Veškeré dění zde probíhá v rodinném a přátelském duchu.

V areálu se nachází: pokoje k ubytování ve dvou budovách, kuchyň, jídelna s krbem, dva sály na programy a cvičení, čajovna a sauna (pro 4 – 6 osob).
Venku je k dispozici velký travnatý dvůr, pískoviště pro děti, ohniště a louka.

Pobyt vám i vašim dětem mohou zpestřit naše milé kočky.

Rezervace objektu

Ubytování

Kapacita ubytování: 52 lůžek (resp. 59 lůžek v letním období)

Hlavní dům

Ubytování v hlavním domě: 6 podkrovních pokojů s vlastním WC a sprchou, 1x dvoulůžkový, 4x čtyřlůžkové pokoje a 1x šestilůžkový. Dále je účastníkům k dispozici bývalý byt (apartmán) se dvěma pokoji (dvoulůžkový a čtyřlůžkový) se společnou koupelnou, vanou a odděleným WC.

V hlavním domě je kromě pokojů také kuchyň, malý sál a jídelna s krbem.

Ubytování v domě nad čajovnou: 5 pokojů s vlastním WC a sprchou, 4x čtyřlůžkové pokoje s dřevěnou pavlačí a 1x šestilůžkový.
Dům, ve kterém se původně nacházel chlév, jsme postupně zrekonstruovali. Nyní najdete v přízemí čajovnu s klenutými stropy a velkými kachlovými kamny, kde si můžete zakoupit drobné občerstvení, jako jsou cukrovinky, oříšky, slané pečivo, studené a teplé nápoje atd. Vaříme výbornou kávu z nedaleké křižanské pražírny, připravíme vám kvalitní sypané čaje různých druhů, zkrátka nepřijdou ani milovníci ovocných a zeleninových šťáv. Dále si u nás můžete vychutnat také víno, pivo nebo se občerstvit různými minerálkami.

Budova s čajovnou

Vždy žádáme účastníky, aby primárně obsazovali pokoje v hlavní budově. Pokud by kapacita lůžek v hlavním domě a v domě nad čajovnou nestačila, můžeme v letním období nabídnout i ubytování v rekonstruovaném výminku, kde jsou dva pokoje (nahoře čtyřlůžkový a dole třílůžkový) se společným sociálním zázemím v přízemí.

Sály na cvičení i doprovodný program

Na doprovodný program nebo cvičení jsou k dispozici 2 sály:

  • menší 55-70*m2 v hlavní budově (*celkem dvě místnosti spolu s masérnou)
  • větší sál 130 m2 s pódiem, v budově bývalé stodoly.

Oba sály mají celodřevěný strop i podlahu a jsou vybaveny pomůckami pro cvičení Iyengar jógy nebo Spirální jógy.

Veškeré fotografie i s popisky naleznete v naší galerii.

Stravování

Pro hromadné akce (12 osob a více) zajišťujeme kvalitní vegetariánskou stravu, plnou penzi (snídaně, oběd, večeře). Pokud byste raději polopenzi, můžeme vám nabídnout obědy a večeře a ráno před cvičením čaj. Jiné rozložení jídel, než je obvyklé pro jógové kurzy, je otázkou domluvy.

Další služby

V hlavní budově naší hlavické usedlosti je možné připojení k internetu zdarma (Wi-Fi).

V budově velkého sálu, která je samostatná, je k dispozici SAUNA s ochlazovacím bazénkem pro skupinku do 6 osob. K saunování dostanete osušku, cena za saunu je 500 Kč za celou skupinu na hodinu.

Na požádání Vám poskytneme:

  • Další ručník, povlečení, přikrývku a polštář
  • Žehličku (žehlící prkno), šití
  • Kopírování, odeslání mailu, skenování
  • Psací potřeby, poznámkový blok
  • Čistící potřeby na obuv
  • Vysoušeč vlasů
  • Úschova cenností

Okolí Domu Jógy v Hlavici

Krajina Podještědí - Hlavice
Výhled ze dvora na kostelní věž a hlavické domky

Okolí Domu Jógy je vhodné pro kratší i delší procházky a výlety do přírody, cykloturistiku, houbaření apod. Čeká vás zvlněná krajina, neznečištěný vzduch, jehličnaté lesy, cyklostezky, krásná příroda. Nedaleko (ve městě Osečná) je dokonce nová in-line stezka pro bruslaře.

Kousek od nás (3 km) začíná téměř liduprázdný bývalý vojenský prostor Ralsko, kde najdete rozsáhlé lesy, louky, romantická údolí s borovicemi a pískovcovými skalami. Je zde dobrá síť cyklostezek. A když budete mít štěstí, možná při svých toulkách narazíte i na stádo zubrů v oboře Židlov.