Načítám Akce

« Všechny Akce

HLAS, DECH a POHYB s Ivanou Vostárkovou

11 srpna 14 srpna

Propojením hlasu s dechem a pohybem pomocí různých pohybových systémů pomůžeme vyladit fyzickou i psychickou stránku člověka jako základ pro autentický a spontánní projev a kultivaci osobnosti.   

         Harmonický a vyvážený postoj a přirozený pohyb člověka se stává nezbytnou oporou pro tvorbu hlasu a přirozený hlasový projev, který plnohodnotně využívá rezonanci otevřených a funkčních tělových prostor, aniž by docházelo ke svalovému a tím i hlasovému přepínání. Vyváženost v hlasu a pohybu je základní podmínkou pro vyladění fyzické a psychické stránky člověka umožňující mu projevovat se spontánně, osobitě a využívat tak individuálních dispozic.               

MgA. Ivana Vostárková: Věnuje se práci s hlasem jak v umělecké oblasti, tak i v oblasti terapeutické. Tato práce jí dovolila nalézat širší souvislosti mezi rozmanitými oblastmi našeho bytí. Nevěnuje se jen pouhému hlasovému projevu. I ti, kdo k ní přicházejí pouze pro rozvoj svých hlasových schopností, se brzy začnou proměňovat po všech svých stránkách. Vede lidi k hledání své přirozenosti bez ohledu na vnější soudy. Pozoruhodná je její schopnost věci pojmenovat bez náznaku kritiky. Díky přímosti a laskavému přístupu umožňuje člověku se projevit, otevřít, pravdivě se na sebe podívat… zjistit jak se sebou nakládá, jak se sám k sobě chová.

Absolventka KALD DAMU, loutkoherečka, herečka, pedagožka. Společně s divadelní praxí (spolupráce s režiséry Makonjem, Krobotem, Schormem, Krobem) se postupně zaměřuje na výzkum různých hlasových technik souvisejících nejen s uměleckou činností. Od r. 1995 působí jako hlasová pedagožka na DAMU (KVD, KATAP), na KP vyučuje psychologii a kulturu sociální komunikace, externě vyučuje i na FAMU. Jako lektorka vede semináře zaměřené na práci s hlasem jak pro hlasové profesionály (divadelníky, zpěváky, moderátory), tak pro pedagogy, právníky, manažery, psychology, muzikoterapeuty a další profese (např. příprava Jana Švejnara v průběhu prezidentské kampaně). V České televizi působila jako hlasová a mluvní pedagožka. Věnuje se individuálnímu vedení zpěváků (Aneta Langerová, Lenka Dusilová, David Koller, Jan Budař a jiní). Její práce se zaměřuje také na oblast terapeutickou, věnuje se hlasové analýze a psychosomatickým souvislostem.

  • Začátek programu ve čtvrtek v 18.00, ubytování od 15.00

Přihlásit

Podrobnosti

Zahájení:
11 srpna
Ukončení:
14 srpna
Cena:
4900Kč

Pořadatel

Dům jógy v Hlavici
Telefon:
+420 778 083 901
E-mail:
info@joga-hlavice.cz
Webová stránka:
View Pořadatel Website

Dům Jógy v Hlavici

Hlavice 15
Hlavice, 46348 Česká republika